English  
 
قرص گلوبیفر کمينه

قرص گلوبیفر پس از 35 سال تحقیق و  و تلاش مستمر پروفسور Lars ehn از کشور سوئد بر روی خون و فرآورده های مرتبط با آهن هم (Heme Iron) تحت دقیقترین شرایط علمی و بهداشتی تولید می گردد. پروفسور Lars ehn دارای رتبه برجسته علمی و دانشگاهی در زمینه هماتولوژی و انکولوژی می باشد.


موارد مصرف:
در درمان کاهش ذخایر آهن و میزان هموگولوبین پایین و نیز به عنوان پیشگیری از کاهش آهنن ذخیره ای بدن.
وجه تمایز گلوبیفر با دیگر فرآورده های آهن موجود در بازار:
فاقد مخمر، لاکتوز و گلوتن بوده، بنابراین در بیماران دیابتی منع مصرف ندارد. افرادیکه به هر علتی دچار اختلال جذب گوارش می باشند (به عنوان مثال بیماری سلیاک، اسپرو کانسرهای GI)، بیماران کلیوی، قلبی، افرادیکه به علل مختلف فرآورده های آهن موجود در بازار را تحمل نمی کنند، براحتی قابل مصرف است.
قابل مصرف برای خانم ها در سنین رشد، حاملگی، شیر دادن و کهولت بر خلاف فرآورده های آهن موجود در بازار، مصرف گلوبیفر بطور همزمان با شیر، قهوه، چای و هر نوشیدنی دیگر منعی ندارد.
در ورزشکاران حرفه ای، به دلیل فعالیت سنگین بدنی، تخریب RBC به شکل فزاینده ای افزایش می باید. کارایی گلوبیفر در افزایش سطح هموگلوبین ورزشکاران، بهبود کارایی سیستم تنفس و قدرت عضلانی نشان داده شده است.
ضمناً کمیته دوپینگ بین المللی  استفاده از آن را برای ورزشکاران در رقابت های رسمی، مجاز شمرده است.


خصوصیات:
مقادیر پایین آهن موجب افزایش جذب کادیوم می گردد. این امر موجب بروز استئوپروز در سال های آتی عمر می گردد.
آهن هم (Heme Iron) موجود در قرص گلوبیفر، از ماده اولیه بی نظیر پودر هموگلوبین تغذیه شده بدست می آید. طی یک فرآیند مرطوب ویژه، سولفات آهن به مولکول های "هم (Heme)" موجود در هموگلوبین حیوانی همولیز شده پیوند می شود.
به دلیل آنکه مکانیزم جذب آهن هم (Heme Iron) از آهن غیر ارگانیک، متفاوت است، لذا آهن هم (Heme Iron) بطور قابل ملاحظه ای جذب بالاتری نسبت به آهن غیر هم (غیر ارگانیک) دارد. و بنابراین کارایی گلوبیفر بطور چشمگیری افزایش می یابد.
میزان جذب در مورد فرآورده های آهن غیر ارگانیک (تمامی انواع دیگر آهن در دسترس)، بسته به شرایط مختلف بین 2 الی 6 درصد است. در حالیکه جذب آهن ارگانیک نوع هم (Heme Iron) که در قرص گلوبیفر وجود دارد تا 20 درصد می باشد.
در استفاده از آهن هم (Heme Iron) با دوز پایین به عنوان مکمل، عوارض مشاهده نشده است (حال آنکه در گروه پلاسبو حدود 10 درصد می باشد). همچنین در طی بیش از 25 سال استفاده گسترده در کشورهای اروپایی هیچ عارضه شدیدی گزارش نشده است.
چنانچه دوز کلی روزانه گلوبیفر 150 میلی گرم باشد، هیچگونه اختلالی در جذب روی (Zinc) ایجاد نمی شود.


میزان مصرف:
دوز پایه یک قرص در روز است. می توان بدون نگرانی از عواض منفی، این دوز را دو برابر نمود. یک عدد قرص حاوی 18 میلی گرم Fe++ و 400 میکروگرم اسید فولیک است.

 

 

 

 

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموش پزشکی
به شماره: IRC-1228091544

 چاپ    
شرایط استفاده | حريم شخصي كاربران تمام حقوق برای شرکت امید سبز ایرانیان محفوظ است.